Šilumos siurblys – vienas iš ekonomiškiausių sprendimų Jūsų namų šildymui. Be to, sukauptos saulės energijos naudojimas tausoja aplinką.
Europoje dažniausiai pasitaikanti vidaus šildymo sistema yra vandeninė – radiatoriai arba grindinis šildymas. Vandens paskirstymo sistemos išeigos temperatūra paprastai būna 30–35°C šildomoms grindims ir 45–55°C radiatoriams.
Maždaug 20 % šilumos siurblio suvartojamos energijos skiriama karštam vandeniui gaminti. Ypač svarbu pagaminti pakankamą kiekį karšto vandens, kad būtų patenkinti Jūsų poreikiai, todėl būtina pasirinkti tinkamą šilumos siurblio modelį.
Gerėjant šiuolaikinių žemos energinės klasės pastatų izoliacijai, energijos poreikis šildymui mažėja. Karšto vandens gamyba santykinai sudaro vis didesnę namų energijos poreikių dalį. Todėl svarbu užtikrinti, kad karštas vanduo būtų gaminamas kuo ekonomiškiau ir patikimiau. Siekiant išlaikyti komfortą, taip pat svarbu, kad boileris būtų greitai papildomas ir kaitinamas
Ir visa tai reikia atlikti kuo mažesnėmis veiklos sąnaudomis. Be to, šilumos siurblys turi turėti sistemą, kuri minimaliai sumažintų legionella bakterijų susidarymo riziką.
Thermia sukūrė technologijas, kurios greitai gamina didelį kiekį karšto vandens, nevartodamos papildomos energijos: TWS (angl. Tap Water Stratification) ir HGW (angl. Hot Gas Water ).
Visi šilumos siurbliai, kol kas išskyrus oras-vanduo šilumos siurblius, gali vėsinti pastatą pasyvaus vėsinimo būdu labai mažomis sąnaudomis. Taip yra dėl to, kad pasyviam vėsinimui reikia ne ką daugiau energijos nei porai elektros lempučių.
Jei pasyvaus vėsinimo nepakaktų, Thermia šilumos siurbliai gali tiekti papildomą, aktyvų vėsinimą naudodami kompresorių.
Jei norite šildyti savo baseiną taupydami energiją, apsvarstykite galimybę naudoti šilumos siurblį.
Baseiną greičiausiai įsigijote dėl šių priežasčių: smagiai su šeima praleisti laiką, mankštintis, tiesiog pramogai ir galbūt net terapijai. Tačiau tikriausiai pastebėjote, kad, baseino nešildant, jis dažniausiai būna per šaltas, ypač pavasarį ir rudenį.