Šilumos siurblio pirkimas – kontrolinis sąrašas

Esamos šildymo sistemos įvertinimas

Lorem ipsum

Dauguma žmonių keičia šilumos siurblius dėl didelių šildymo sąnaudų. Pabandykite atlikti sąnaudų analizę bent jau už paskutiniuosius metus, taip pat žvilgtelėdami ir į ankstesnius laikotarpius, kad realios situacijos neiškraipytų neįprastai šilta ar šalta žiema.

Jei planuojate modernizuoti esamą šildymo sistemą, pasvarstykite apie atsinaujinančius išteklius naudojantį ir rūpesčių nekeliantį šildymą, kuris susitvarkytų su šalčiausiomis žiemos dienomis.

Boileriai ir kuro talpyklos užima daug vietos. Šilumos siurblys užima mažiau nei pusę kvadratinio metro, atlaisvindamas daug vertingos erdvės.

Šilumos surinkimo principas

Lorem ipsum

 

 

Oras/vanduo šildymui nereikia įrengti gręžinių ar kloti kolektoriaus, dėl to tai yra puikus sprendimas turint ribotą žemės plotą ir ketinant atlikti dalinį modernizavimą – šilumos siurblys + esama sistema.

Gruntas/vanduo sistema su vertikaliu kolektoriumi yra stabilus šilumos šaltinis, kuris pasiekiamas žemėje išgręžus vieną ar keletą gręžinių.

Gruntas/vanduo sistema su horizontaliu kolektoriumi reiškia, kad maždaug metro gylyje po žeme užkasamas ilgas kolektorius.

Jūsų šilumos ir karšto vandens poreikiai

Lorem ipsum

Planuodami šilumos ir karšto vandens ruošimą bei rinkdamiesi tinkamiausios galios šilumos siurblį, įvertinkite savo namų karšto vandens poreikį ir vidaus šildymo sistemą.

Standartiniu atveju gali tikti šilumos siurbliai su integruotu 180 litrų boileriu ir galimybe prijungti antrą talpą, jei poreikiai padidėtų. Vidaus šildymo sistemai pakanka 55–60°C. Šilumos siurblys šildo radiatorius ir grindis, nepriklausomai nuo reikiamos tiekimo temperatūros.

Tačiau jei temperatūra šilumos tiekimo linijoje bus žemesnė už suvartojimą, reikės mažiau energijos ir bus pasiekta maksimali ekonomija.

Vėsinimas – komfortas ištisus metus

Lorem ipsum

Be šildymo ir karšto vandens ruošimo, karštą vasarą gruntas/vanduo šilumos siurblys gali vėsinti pastatą pasyvaus arba aktyvaus vėsinimo būdu.

Grandinėje cirkuliuojant vėsiam skysčiui, tiekiamas vėsinimas, kurio sąnaudos prilygsta porai elektros lempučių. Šis metodas vadinamas pasyviu vėsinimu ir gali būti naudojamas su visais gruntas/vanduo šilumos siurblių sprendimais.

Jei pasyvaus vėsinimo nepakanka, šilumos siurblys gali aktyvuoti kompresorių ir vėsinti aktyviai.

Konkuruojančių šilumos siurblių naudingumas

Lorem ipsum

COP (angl. Coefficient of Performance – naudingumo koeficientas) išreiškia šilumos siurblio pajėgumo gaminti šilumą ir jai išgauti reikalingos energijos santykį. Pavyzdžiui, COP 4 reiškia, kad 1 kW elektros pagamina 4 kW šilumos energijos.

Tai dar ne viskas. Matuojant COP prie tam tikrų sąlygų, neįtraukiant visų sistemos komponentų (pvz. cirkuliacinių siurblių) suvartojamos energijos, gautas skaičius gali atrodyti labai aukštas ir klaidinti vartotojus.

Tiksliausias rodiklis, nusakantis šilumos siurblio vidutinį efektyvumą per visus metus, įskaitant šilčiausią ir šalčiausią laikotarpį, taip pat karšto vandens gamybą, yra SCOP (angl. Seasonal Coefficient of Performance – sezoninis naudingumo koeficientas). Galutinį rezultatą įtakoja ir namo dydis, geografinė lokacija ir namo gyventojų skaičius. Skirtumas tarp COP ir SCOP dažnai yra labai didelis.

Galia ir numatomi sutaupymai

Lorem ipsum

Galingesnis šilumos siurblys kainuoja daugiau, bet užtikrina mažesnes eksploatacines sąnaudas, ir atvirkščiai. Tinkamai parinkus galią, garantuojamas optimalus investicijos ir eksploatacijos sąnaudų santykis.

Sumontavus ekonomišką šilumos siurblį, šilumos sąnaudos sumažės 50–75 %, palyginti su sena šildymo sistema. Našumui įtakos turi šie veiksniai: namo būklė, šildymo sistema, lauko temperatūra – klimato zona ir naudojamos energijos kainos kitimo tendencijos.

Įsidėmėkite! Geras šilumos siurblys didina Jūsų namo vertę.

Kainos pasiūlymas

Lorem ipsum

Palyginkite kainas, įvertindami viską: nuo bendros visiško įrengimo kainos iki seno katilo atjungimo ir išmontavimo sąnaudų. Pigesni šilumos siurbliai turėtų būti pakankamai našūs, kad šildytų Jūsų namus iki komfortabilaus lygio. Viliojanti maža pirkinio kaina gali greitai išaugti dėl didesnių eksploatacinių sąnaudų.

Šilumos siurblys yra visos šildymo sistemos dalis, kuri taip pat susideda iš šilumos paskirstymo sistemos ir lauko kolektoriaus/gręžinio.

Svarbu pasirinkti kokybišką produktą ir patikimą, nusimanantį rangovą, kuris suorganizuotų ir įgyvendintų visą įrengimą.

Paslaugos po pardavimo

Lorem ipsum

Įprastu atveju, šilumos siurblys veikia ištisus metus ir techninės priežiūros jam nereikia. Vertindami siūlomą garantiją, kreipkite dėmesį ne tiek į garantinio laikotarpio trukmę, kiek į tai, kokios paslaugos įtrauktos į šią garantiją. Svarbu, kad draudimas galiotų visam produktui, o ne tik kompresoriui.

Paprašykite nuotolinio valdymo modulio, kuris leistų internetu padidinti ar sumažinti temperatūrą Jūsų namuose, pvz., kai grįžtate namo iš atostogų ar komandiruotės.

Tais atvejais, kai techninis aptarnavimas būtinas, svarbu turėti patikimą serviso tiekėją.

Kontaktai

Jei turite klausimų, prašome susisiekti su mumis

Parašykite mums

We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message... more
We inform you that your agreement may be withdrawn at any moment by sending an email message to our Data Protection Officer: info@thermia.com from the address that the agreement concerns. We inform you that you are not profiled. Your data will not be shared outside the European Economic Community or shared with multinational organizations. hide
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above... more
We inform you that the administrator of the personal data provided in the form above is Thermia AB based in Box 950 671 29 Arvika. Please send all your questions and doubts to our Data Protection Officer at info@thermia.com. Your data will be processed in order to reply to the question according to the provision that data processing is lawful if it is necessary to carry out an agreement or prior to entering it. If you agree to the above, your data will also be used to send marketing content. You can find full information about your personal data in our privacy policy. hide
* Mandatory field

Thermia partneris lietuvoje

Nordic Logic

Nordic Logic

+ 370 611 56 798