Dauguma žmonių keičia šilumos siurblius dėl didelių šildymo sąnaudų. Pabandykite atlikti sąnaudų analizę bent jau už paskutiniuosius metus, taip pat žvilgtelėdami ir į ankstesnius laikotarpius, kad realios situacijos neiškraipytų neįprastai šilta ar šalta žiema.
Jei planuojate modernizuoti esamą šildymo sistemą, pasvarstykite apie atsinaujinančius išteklius naudojantį ir rūpesčių nekeliantį šildymą, kuris susitvarkytų su šalčiausiomis žiemos dienomis.
Oras/vanduo šildymui nereikia įrengti gręžinių ar kloti kolektoriaus, dėl to tai yra puikus sprendimas turint ribotą žemės plotą ir ketinant atlikti dalinį modernizavimą – šilumos siurblys + esama sistema.
Gruntas/vanduo sistema su vertikaliu kolektoriumi yra stabilus šilumos šaltinis, kuris pasiekiamas žemėje išgręžus vieną ar keletą gręžinių.
Planuodami šilumos ir karšto vandens ruošimą bei rinkdamiesi tinkamiausios galios šilumos siurblį, įvertinkite savo namų karšto vandens poreikį ir vidaus šildymo sistemą.
Standartiniu atveju gali tikti šilumos siurbliai su integruotu 180 litrų boileriu ir galimybe prijungti antrą talpą, jei poreikiai padidėtų. Vidaus šildymo sistemai pakanka 55–60°C. Šilumos siurblys šildo radiatorius ir grindis, nepriklausomai nuo reikiamos tiekimo temperatūros.
Be šildymo ir karšto vandens ruošimo, karštą vasarą gruntas/vanduo šilumos siurblys gali vėsinti pastatą pasyvaus arba aktyvaus vėsinimo būdu.
Grandinėje cirkuliuojant vėsiam skysčiui, tiekiamas vėsinimas, kurio sąnaudos prilygsta porai elektros lempučių. Šis metodas vadinamas pasyviu vėsinimu ir gali būti naudojamas su visais gruntas/vanduo šilumos siurblių sprendimais.
COP (angl. Coefficient of Performance – naudingumo koeficientas) išreiškia šilumos siurblio pajėgumo gaminti šilumą ir jai išgauti reikalingos energijos santykį. Pavyzdžiui, COP 4 reiškia, kad 1 kW elektros pagamina 4 kW šilumos energijos.
Tai dar ne viskas. Matuojant COP prie tam tikrų sąlygų, neįtraukiant visų sistemos komponentų (pvz. cirkuliacinių siurblių) suvartojamos energijos, gautas skaičius gali atrodyti labai aukštas ir klaidinti vartotojus.
Galingesnis šilumos siurblys kainuoja daugiau, bet užtikrina mažesnes eksploatacines sąnaudas, ir atvirkščiai. Tinkamai parinkus galią, garantuojamas optimalus investicijos ir eksploatacijos sąnaudų santykis.
Sumontavus ekonomišką šilumos siurblį, šilumos sąnaudos sumažės 50–75 %, palyginti su sena šildymo sistema. Našumui įtakos turi šie veiksniai: namo būklė, šildymo sistema, lauko temperatūra – klimato zona ir naudojamos energijos kainos kitimo tendencijos.
Palyginkite kainas, įvertindami viską: nuo bendros visiško įrengimo kainos iki seno katilo atjungimo ir išmontavimo sąnaudų. Pigesni šilumos siurbliai turėtų būti pakankamai našūs, kad šildytų Jūsų namus iki komfortabilaus lygio. Viliojanti maža pirkinio kaina gali greitai išaugti dėl didesnių eksploatacinių sąnaudų.
Šilumos siurblys yra visos šildymo sistemos dalis, kuri taip pat susideda iš šilumos paskirstymo sistemos ir lauko kolektoriaus/gręžinio.
Įprastu atveju, šilumos siurblys veikia ištisus metus ir techninės priežiūros jam nereikia. Vertindami siūlomą garantiją, kreipkite dėmesį ne tiek į garantinio laikotarpio trukmę, kiek į tai, kokios paslaugos įtrauktos į šią garantiją. Svarbu, kad draudimas galiotų visam produktui, o ne tik kompresoriui.
Paprašykite nuotolinio valdymo modulio, kuris leistų internetu padidinti ar sumažinti temperatūrą Jūsų namuose, pvz., kai grįžtate namo iš atostogų ar komandiruotės.